Entertainment

Legendarny tenisista stanął w obronie Igi Świątek. “Wcale nie musiała”

Published

on

Iga Świątek po raz kolejny pokazała wszystkim rywalom swoją dominację. Pierwsza rakieta świata wygrała wielkoszlemowy Roland Garross i zapisała się w historii tej dyscypliny. Po finale nieoczekiwanie pojawiły się słowa krytyki pod adresem liderki rankingu WTA. Sugerowano, że w tym roku 22-latka nie miała trudnego zadaniu w Paryżu, bowiem nie musiała rywalizować z Aryną Sabalenką, czy Jeleną Rybakiną. W obronie Polki stanął legendarny zawodnik, Jimmy Connors, który przypomniał, że u panów również zdarzały się tego typu przypadki.
Iga Świątek od dziesięciu dniu jest królową Paryża. Raszynianka po raz trzeci w karierze tryumfowała w Roland Garrosie, eliminując po kolei swoje rywalki. Trudności napotkała dopiero w finałowym starciu z reprezentantką Czech, Karoliną Muchovą. Liderka rankingu WTA dopiero w trzech setach (6:2, 5:7, 6:4) pokonała 26-latkę, która długo stawiała jej opór. Po ostatniej piłce w oczach raszynianki pojawiły się łzy, a ona sama ze zmęczenia padła na kolana na korcie. Później w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu przyznała, że spotkanie kosztowało ją wielu nerwów.

Przyznam, że były w tym meczu momenty, że zastanawiałem się, co mogę jeszcze zrobić, żeby po prostu grać lepiej. Wiedziałam, że miałam szansę w drugim secie, którą nie do końca wykorzystałam. Cieszę się, że w trzeciej partii nadal w siebie wierzyłam i zrobiłam wszystko, żebym pozostała skupiona. Bez dwóch zdań, mecz był dość nerwowy. Wiedziałam, że Karolina zawsze gra do końca, dlatego mimo przewagi w drugim secie starałam się grać, jakby było 0:0. Cieszę się, że wróciłam i zagrałam solidny tenis” – mówiła 22-latka.

Choć starcie z Muchovą wywołało wiele emocji, niektórzy mieli żal, że Iga nie mogła sprawdzić się w Paryżu ze swoimi największymi rywalkami: Aryną Sabalenką i Jeleną Rybakiną. Pogromczynią Białorusinki okazała się wspomniana Muchova, natomiast Kazaszka z powodu problemów zdrowotnych wycofała się z turnieju.