Tennis

“Carlos Alcaraz naśladuje dokonanie Novaka Djokovicia, podczas gdy akcja Igi Świątek wstrząsa światem tenisa.”

Published

on

Iga Świątek i Carlos Alcaraz wygrali tytuły WTA i ATP Indian Wells w dominującym stylu.

Carlos Alcaraz i Iga Świątek wrócili do wygrywania tytułów, zdobywając tytuły ATP i WTA Indian Wells. Drugi zawodnik światowego rankingu mężczyzn był dominujący, broniąc swego mistrzostwa w turnieju, zwyciężając w finale 7-6 (7-5) 6-1 nad Daniiłem Miedwiediewem.

Zwycięstwo dało 20-latkowi jego pierwszy puchar od Wimbledonu w lipcu zeszłego roku i uczyniło go pierwszym mężczyzną, który obronił mistrzostwo na kalifornijskiej pustyni od czasu, gdy Novak Djoković wygrał trzy razy z rzędu między 2014 a 2016 rokiem. Alcaraz zmagał się z kontuzją kostki, która zmusiła go do wycofania się z zeszłomiesięcznych otwartych w Rio, ale nie spowolniła go to w Indian Wells. Hiszpan stracił pierwszego seta turnieju w tie-breaku przeciwko Matteo Arnaldiemu, ale nie stracił już żadnego przez resztę turnieju.

„Wygranie tego turnieju znaczy dla mnie wiele, ponieważ tydzień przed jego rozpoczęciem miałem wiele wątpliwości dotyczących mojej kostki” – powiedział Alcaraz. „Ale gdy tylko stanąłem na korcie w pierwszej rundzie, zacząłem się czuć lepiej i jak powiedziałem po każdym meczu, czułem się coraz lepiej. Naprawdę, cieszę się, że ponownie udało mi się wygrać ten turniej.” A świat tenisa eksplodował po jego zwycięstwie w dwóch setach, ogłaszając, że Hiszpan jest lepszy niż kiedykolwiek.

W rewanżu z zeszłorocznego finału, Alcaraz rozpoczął wolno, popełniając szereg błędów na początku meczu, co spowodowało, że przegrywał 0-3, ale szybko podniósł swój poziom, aby wrócić do równowagi i ostatecznie zmusić do tiebreaka. W zaciętym tiebreakerze Alcaraz uderzył forehand, którego rosyjski przeciwnik nie mógł odbić, co dało Hiszpanowi pierwszego seta.

Alcaraz następnie zdominował drugi set, wybijając 25 zwycięskich uderzeń, podczas gdy Medvedev tylko 11, i był szczególnie skuteczny wobec drugich serwisów przeciwnika. „Cieszę się, że gram z tobą tego rodzaju mecze,” powiedział Alcaraz do Medvedeva podczas ceremonii wręczenia pucharów. „Mam nadzieję na więcej finałów.”

INDIAN WELLS, CA - MARCH 17: Carlos Alcaraz (ESP) poses with the trophy after winning the men's singles final of the BNP Paribas Open on March 17, 2024 at Indian Wells Tennis Garden in Indian Wells, CA. (Photo by George Walker/Icon Sportswire via Getty Images)
Zwycięstwo w Indian Wells oznacza, że Carlos Alcaraz staje się pierwszym mężczyzną, który obronił mistrzostwo na kalifornijskiej pustyni od czasu, gdy Novak Djoković wygrał trzy razy z rzędu między 2014 a 2016 rokiem. (Icon Sportswire via Getty Images)

Iga Świątek kontynuuje serię sukcesów po Australian Open Światowa numer jeden pokazała, że postawiła swój australijski rozczarowanie mocno za sobą, łatwo pokonując Marię Sakkari 6-4 6-0 w finale WTA Indian Wells, aby zdobyć tytuł po raz drugi. W rewanżu z 2022 roku w kalifornijskiej pustyni, Świątek była dominująca od początku do końca turnieju, w którym nie straciła seta.

Świątek – która wygrała trzeci z rzędu Qatar Open w Doha w zeszłym miesiącu – po zdobyciu tytułu powiedziała, że jest dumna ze swojej siły psychicznej po rozczarowaniu związanym z wyjściem z Australian Open.

“Teraz po prostu czuję, że wykonałam naprawdę dobrą pracę” – powiedziała 22-letnia zawodniczka, która została zaskoczona w trzeciej rundzie styczniowego Australian Open. “Nie było łatwo po Australii, i ciężko pracowałam, żeby grać dobrze i radzić sobie ze wszystkim psychicznie.

“Mimo że ten turniej wyglądał jakby, wyniki, może miałam wszystko pod kontrolą, to nie było od początku do końca tak łatwo. Więc cieszę się, że mogłam się poprawić podczas turnieju. Czułam się naprawdę dobrze w ostatnich dwóch meczach, dużo pewności siebie. Jestem naprawdę dumna z siebie.”