Entertainment

Łatwiejsza droga Świątek! Pogrom faworytek w Indian Wells

Published

on

Aż sześć zawodniczek z czołowej dziesiątki rankingu WTA jest już poza turniejem w Indian Wells. Wyżej notowane tenisistki ponoszą kolejne porażki, a w grze o tytuł pozostało tylko wąskie grono z TOP10. Znajduje się w nim Iga Świątek. Polka w niedzielę powalczy z Lindą Noskovą.

Jessica Pegula, Ons Jabeur, Marketa Vondrousova, Qinwen Zheng, Jelena Ostapenko i Jelena Rybakina w różnych okolicznościach pożegnały się z turniejem w Indian Wells. Podobny los mógł spotkać Arynę Sabalenkę i Coco Gauff. Białorusinka przegrywała 4:5 w trzecim secie starcia z Peyton Stearns. Ostatecznie po blisko trzech godzinach niesamowitej walki pokonała niżej notowaną rywalkę.

Gauff przegrała pierwszego seta 2:6 i dopiero po tie-breaku odwróciła losy spotkania z Clarą Burel. W niedzielę odpadła również Zheng. W “chińskim” pojedynku uległa rodaczce Yue Yuan.

Z TOP 10 rankingu WTA w grze o prestiżowe zwycięstwo w BNP Paribas Open pozostały jedynie wymienione wcześniej Świątek, Sabalenka, Gauff oraz Maria Sakkari. Greczynka również po trzysetowym spotkaniu ograła Dianę Shnaider.

Wcześniej, już w pierwszej rundzie z turniejem pożegnały się Magdalena Fręch i Magda Linette. Z Indian Wells odpadł także Hubert Hurkacz.