Entertainment

Victoria Azarenka następną rywalką Igi Świątek w Doha!

Published

on

Środa 14 lutego była podczas turnieju WTA 1000 TotalEnergies Open 2024 dniem spotkań 1/8 finału. Do ćwierćfinału pewnie awansowała liderka rankingu WTA Iga Świątek.

Przeciwniczką Polki w czwartkowym ćwierćfinale będzie była liderka rankingu WTA, dwukrotna mistrzyni Australian Open (2012, 2013), Białorusinka Victoria Azarenka, która w ostatnim, środowym meczu 1/8 finału, pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 6:0, 6:3. Victorii Azarenki, choć najlepsze lata kariery ma już raczej za sobą i obecnie w rankingu WTA zajmuje 31. pozycję, na pewno lekceważyć nie można, ale raczej z takiego rozstrzygnięcia Iga Świątek jest zadowolona, bowiem Jelena Ostapenko to tenisistka, z którą Polka nigdy jeszcze nie wygrała, ponosząc cztery porażki.

Zwycięstwo Azarenki. Po meczu Ostapenko nie podała ręki tenisistce z Białorusi.

Łotyszka po porażce w secie otwarcia 0:6, w drugiej partii podjęła walkę, ale już przed gemem piątym, przy prowadzeniu Azarenki 3:2, musiała skorzystać z pomocy medycznej, a w końcówce nie utrzymała serwisu. To był kluczowy moment meczu, bowiem Victoria Azarenka objęła wówczas prowadzenie 5:3 i za kilka minut przy własnym serwisie zakończyła pojedynek.

W przypadku awansu, w meczu o awans do finału, broniąca tytułu Polka zmierzy się ze zwyciężczynią ćwierćfinałowego spotkania między Japonką Naomi Osaką a Czeszka Karoliną Pliskową.

Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych, była liderka rankingu WTA, w środę awansowała walkowerem, bowiem Ukrainka Łesia Curenko nie była w stanie przystąpić do gry. Z kolei Karolina Pliskowa, też była liderka światowego rankingu tenisistek, raczej niespodziewanie w meczu dwóch tenisistek Czeskich, pokonała Linde Noskovą, pogromczynię Igi Świątek w trzeciej rundzie styczniowego Australian Open 2024.

Pewną niespodzianką jest też porażka finalistki AO 2024, Chinki Zheng Qinwen, która w dwóch setach uległa finalistce US Open 2021, Kanadyjce Leylah Annie Fernandez.

Z turniejem pożegnała się również aktualna mistrzyni Wimbledonu, Czeszka Marketa Vondrousova, a reprezentująca Kazachstan Elena Rybakina przez trzy sety musiała rywalizować z mało na razie znaną Amerykanką Emmą Navarro. Czwarta obecnie rakieta świata mogła zwyciężyć w dwóch setach, ale w tie-breaku roztrwoniła prowadzenie 4:0 oraz nie wykorzystała piłki meczowej, wygraną zapewniając sobie dopiero po secie trzecim.